Ana Sayfa | Nerede Ne Meşhur? | Türkiye Seyir Rehberi | İlan Ekle | Konuk Defteri | Anket | Reklam Ajansı     
 
             
 

 

 

 

Belek

Antalya'nın 40 kilometre uzağında bulunan Belek, zamanla Antalya'dan farklı bir tatil bölgesi olarak anılmaya başlamıştır. Modern otelleri, alış veriş olanakları,keyif alabileceğiniz restoranları ve özellikle dünya standartlarında olan golf tesisleriyle doğa ile sporu, tarih ile dinlenmeyi bir arada sunan tatil bölgelerimizden biridir.

Antalya Resimleri

TÜRKİYE'NİN EN İHTİŞAMLI OTELLERİNİN EV SAHİBİ;
BELEK

Belek, 3 bölgeye ayrılmıştır. Üçkum Tepesi, Taşlıburun ve Belek'in girişine verilen ad olan Kadriye Bölgesi. Belek ile Serik arasında bulunan bölgede ise bir de Boğazkent adı verilen yerleşim alanı vardır. Belek, Türkiye'nin en güzel otellerinin bulunduğu turizm merkezlerinden biri olmakla beraber aynı zamanda da en fazla yatak kapasitesine sahip bölgemizdir. Turizm alanında Antalya'nın gözbebeği konumundadır. Belek'te gün batımında yiyeceğiniz muhteşem balıklar eşliğinde, Belek'in meşhur karpuz, bergamut ve turunç reçellerini deneyebilir ve evinize dönerken bir kavanoz reçel satın alabilirsiniz. Antalya özgü olan bir çok yemeğin de Belek'te tadına bakabilirsiniz. Bunların başında Antalya Piyazı, tahin ve limon suyundan yapılan Hibeş ve yoğurt, et, nohuttan yapılan Kulak Çorbası'nı deneyebilirsiniz.

BELEK'TE GOLF OYNANIR

Belek golf sporu ile de dünya çapında isim yapmış bir beldemizdir. Doğa ile iç içe spor yapma olanağı sunan Belek'te dünyanın en büyük golf alanları vardır.Belek'te bulunan golf sahalarında golf oynayabilir ya da burada bulunan öğretmenlerden golf dersleri alabilirsiniz.

BELEK'E ULAŞIM

Karayolu:
Antalya Türkiye'nin her yöresi ile karayolu bağlantısına sahiptir. İstanbul ve Ankara gibi büyük merkezlerden karayoluyla bölgeye geliş için en uygun yol, Afyon - Burdur- Antalya yoludur.

Havayolu:
Antalya Havalimanı hizmet vermektedir.

Denizyolu:
Antalya Limanı Türkiye'nin önemli deniz kapısıdır ve liman gelen teknelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasiteye sahiptir.