Ana Sayfa | Nerede Ne Meşhur? | Türkiye Seyir Rehberi | İlan Ekle | Konuk Defteri | Anket | Reklam Ajansı     
 
             
 
 
Çeşme Alaçatı
Hünnap Betül Pansiyon
  Çeşme Alaçatı
Ali Baba Restaurant

 

 

 
Kuşadası

Kuşadası

Ege Bölgesi'nin denizle buluştuğu yerde, Marmaris, Bodrum gibi turizm merkezlerinin odağında bulunan Kuşadası tatilinizi unutamayacaksınız

Kuşadası'na İzmir'den Kuşadası'na,İzmir Aydın yolunun 65km'sinden, 25km'lik yol izlenerek yaklaşık 1,5 saatte ulaşabilirsiniz. Uçakla Adnan Menderes Havaalanı'ndan modern karayolu ile de ulaşabilirsiniz.


Kuşadası'nda güneşlenip, denizin tadını çıkardıktan sonra, tatilinizin en azından bir gününü gezmeye ayırın. M.Ö 1000 yılında kurulmuş, eski ticaret merkezlerinden biri olan Efes liman kentini mutlaka görün. Osmanlı, Selçuklu, Bizans ve  Roma uygarlıklarının izlerini tüm mükemmelliği ile ancak Efes'te görebilirsiniz.
Meryem Ana Evi'ni görmeden Kuşadası'ndan dönerseniz eğer çok pişman olabilirsiniz. Hıristiyanların en önemli kutsal yerlerinden biri olan Panaya Kapula, yatalak bir rahibe olan Catherine Emmerich'nin gördüğü bir rüya sonucunda araştırmacılar tarafından bulunmuştur. Meryem Ana'nın son yıllarını burada geçirdiği düşünülmektedir. Turistlerin akınına uğrayan yer, son yıllarda yapılan restorasyonla daha cazip hale getirilmiştir.
Artemis Tapınağı: Dünyanın yedi harikasından biri sayılan Artemis Tapınağı M.Ö. 550 yıllarında Efes antik kentinde kuruldu. Tamamı mermerden oluşan tapınak o yıllarda hem pazaryeri hem de bir dini müessese olarak kullanılıyordu.

Kuşadası'nın hemen kıyısında yer alan küçük bir ada olan ve bir mendirek ile sahile bağlanan Güvercinada, tatilcilerin uğrak yerlerinden. Sarp kayalar üzerine inşa edilen Bizans Kalesi restore edilerek, çayhane, diskotek, restoran gibi dinlenme ve eğlence yerleri açılarak turistlerin adaya akın etmesi sağlanmıştır. Ayrıca kalenin gece ışıklandırılmış görüntüsünü görmeniz tavsiye edilir!

Güneşlenmek için...
Kuşadası'n da iki tane mavi bayraklı plaj bulunuyor. Çam Limanı ve Türkiye'de özenle korunan parkların başında gelen Milli Park bölgesindeki Dilek Yarımadası güneşlenmek ve denize girmek için ideal plajlar. Berrak bir denize sahip olan yarımadada, doğanın ve bol oksijenin içinde, berrak denizinde serinlemenin keyfini çıkartırken aynı zamanda bu doğa harikası parkta piknik yapmanın ve çevreyi gezmenin tadına varabilirsiniz.

Kuşadası, ziyaretçilerinin yıl boyunca yoğun olmasından dolayı her damak zevkine uygun tatları bulabileceğiniz bir bölge. Merkezde bulabileceğiniz balık restoranlarında, Ege bölgesine özgü olan balık keyfini Kuşadası'nda yaşayabilirisiniz. Ege ve Akdeniz mutfağından yemeklerin tadına bakmak isterseniz eğer, Kuşadası- Davutlar arsında 800 yıllık çınar ağacını altına kurulmuş olan Çınar Restoranı'nda yemek yiyebilirsiniz.

Gece hayatı, Kuşadası'nda dolu dizgin sürüyor. Yerli yabancı turistlere özel pek çok mekanın bulunduğu Kuşadası'nda özellikle Barlar Sokağı'nda sabaha kadar süren müzik eşliğinde, gönlünüzce eğlenebilirsiniz. Her zevke hitap eden Kuşadası, ister hafif müzikle sohbet ortamı, ister yüksek sesli clubler, isterseniz de kareoke yapabileceğiniz ilginç mekanlarıyla size bir çok seçenek sunuyor. Artık seçmesi size kalmış.